İndirilenler

 

education_pack

Pedagojik Çerçeveyi indirin (sadece İngilizce): Öykü anlatımı yoluyla yeterlik gelişimi: kavramsal çerçeve taslağı

In the Sinbad project we seek to promote competence development among young children in the pre-school and early school years age of 3- 7 years old through story telling. Throughout the last decades the focus in education have grown towards a stronger achievement orientation. As a consequence discussions arise on lowering the entry age of compulsory school education. In many countries people discuss curricula even for children under the age of 3. Some say that it is necessary to do so to enhance the opportunities of disadvantaged children.....

education_pack  

education_pack

Eğitim Paketi - Okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklarla çalışan öğretmenler ve diğer eğitimciler için bir kaynak

Bu el kitabı okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklarla çalışan öğretmen ve eğitimcilere bir eğitim kaynağı yaratmak amacıyla tüm ortaklar tarafından yapılan araştırma ve çalışmaların sonucunda hazırlanmıştır. Öykü anlatımının öğretmenler tarafından yenilikçi bir eğitim aracı olarak sınıflarda uygulanabilmesine yönelik bilgi, rehberlik, teknikler, metodolojiler ve tavsiyeler içeren faydalı bir kaynak ortaya çıkarmak için çalıştık. Sonuçta sizlere yardım edebileceğini umduğumuz eğitim paketi ya da aracı olarak bu kitap hazırlandı.

education_pack  

education_pack

Sahibi olduğunuz eğitim kurumunda veya çevrenizdeki akranlarınız ve meslektaşlarınızla birlikte resmi olmayan pratik öykü anlatımı oturumları düzenlemek isteyebilirsiniz. SINBAD ekibi olarak geliştirdiğimiz e-kursu ister önce kendiniz inceleyebilir ve/veya meslektaşlarınızla paylaşıp sonra birlikte uygulayabilirsiniz.

Bu kitapçıkta okuyacağınız yönergeler bu yolculuğunuzda size yardımcı olacak ilk adımlardır.education_pack  
 

Öykü anlatımının “evrimsel” durumu (Storybag)

Davranış ve iletişimin sosyo-etolojisindeki deneyimi ve eğitimin farklı alanlarında öykü anlatımı ve benzer yaklaşımların uygulanabilirliğine dair artan bir ilgi ve bilgi sahibi olan bir kurum olarak bu bölümlerde daha fazla katkı sağlamamız bir zorunluluktur. Bizler öğretmen değil, danışmanlarız. Fakat aynı zamanda eğitimin kalitesini ve gelecek nesillerin eğitimlerini umursayan anne ve babalarız.

education_pack  
 

Pedagojik bir araç olarak bu kitap (PLATON)


Son yıllarda öykü anlatımı kavramına olan ilginin giderek artış göstermesi bilinen bir gerçektir. Daha spesifik bir şekilde söylemek gerekirse eğlence aracı olmasının yanında sanat ve teknik olarak öykü anlatımı hem eğitimde hem de kültürel boyutta dünya çapında başarı kazanmaktadır.

education_pack

 

 

Kaynakça

education_pack

 
education_pack


The project results were presented at two multiplier events, in Managvat (Turkey) and Leipzig (Germany). The project information was enriched by presentations from external experts on the topic and storytelling workshops. This conference paper summarises the two events.

education_pack

 

Bir öykü bulun

Sinbad projesi çocuklarla birlikte uygulayabileceğiniz farklı yeterlik gelişimi etkinliklerine sahip öyküleri bir araya getirmiştir. Lütfen öykülerin sadece neler yapılabileceğini gösteren örnekler olduğunu unutmayınız. Örneği uygulayabilirsiniz ve eğer isterseniz kendi düşüncelerinizi geliştirmek için kullanabilirsiniz.

Lütfen çalışmak istediğiniz anahtar yeterliği seçiniz